Ożenek w Gliwicach

Najciekawsze historie to te, które opowiadamy za pomocą… znaków. Serce symbolizuje miłość i to wie każdy, nawet dziecko. Biel to niewinność, a kwiaty – kobiecość. A co oznacza żółty samochód na tych zdjęciach? 100% optymizmu i wspólną podróż przed siebie: może trochę szaloną, niecodzienną i beztroską, za to na pewno szczęśliwą i w pełnym porozumieniu. Na przekór pogodzie – z uśmiechem na ustach, a na przekór wszystkim – po swojemu.

W taką wyprawę wybrali się właśnie Justyna i Paweł, którzy spełnili swoje marzenie, biorąc ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gliwicach i ze wzruszeniem powtarzając za urzędnikiem każde słowo małżeńskiej przysięgi. Ale wiecie co? Te formułki to też tylko symbol, który nawet w połowie nie wyrazi tego, co ta para czuje w swoich sercach.

Swoją drogą Mikołaj Gogol, autor dramatu “Ożenek”, wystawianego akurat na deskach gliwickiego teatru (ten plakat nie mógł ujść mojej uwadze!), napisał kiedyś: “Miłości nie udowadnia się słowami”. I niech tak właśnie zostanie! Szerokiej drogi, zakochana paro!

Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

Najnowsze wpisy

wasze historie

Read More
śledź mnie