Alicja w krainie czarów.

Trochę styl Marii Antoniny, trochę commedia dell’arte, a trochę estetyka rodem z filmu „Alicja w Krainie Czarów”. Wszystko (oczywiście w odpowiednich proporcjach i przełamane klasyką), tworzy szczególnie wysmakowaną całość. Ten ślub będzie wyjątkowy, bo Państwo Młodzi, zamiast gonić króliczka w postaci katalogowych trendów i tego, co się POWINNO, postanowili pójść za głosem własnej intuicji.

Suknia Panny Młodej nikogo nie zszokuje (miłośników tradycji też): jest zgodnie z zasadami biała, romantyczna i zwiewna, uszyta z koronek i szyfonu. Ale już dodatki zdecydowanie przekraczają granicę tego, do czego przywykliśmy na ślubnych kobiercach. Barwne koraliki, efektowna broszka w kształcie chrząszcza, czółenka w baśniowym stylu, koronka z kwiatów zamiast opaski – to elementy, które zamieniają przyszłą żonę w bohaterkę fantastycznej opowieści.

Towarzyszy jej Pan Młody, który w swoim stroju spokojnie mógłby zagrać główną rolę u Tima Burtona. Zamiast klasycznego czarnego garnituru ma na sobie komplet z aksamitną marynarką i kamizelką w stylu Johnny’ego Deppa. Kolor materiału nie został wybrany przypadkowo – szlachetne odcienie ciemnego wina to subtelne puszczenie oczka w stronę ognistego odcienia włosów Pani Młodej. Ta stylizacja nie byłaby kompletna bez zegarka na łańcuszku i muchy, ale też spodni nietypowych, bo… z satyny.

A scenografia? Mieni się wszystkimi odcieniami pastelowej tęczy, skąpanymi w złocie i skontrastowanymi tak charakterystyczną dla commedii dell’arte kratką. Jak w filmie Sophii Coppoli o słynnej małżonce Ludwika XVI pysznią się na stołach makaroniki, babeczki z kremem, torty w kształcie pudełek na kapelusze, szykowne bileciki, cenna porcelana i miniaturowe ogrody zamknięte w szkle. W dekoracjach możemy dojrzeć i motywy kart, i złoconych ram, i kluczyków do sekretnych drzwi, i zegarków. A całość spaja przepiękna odręczna kaligrafia, kojarząca się z bajkami zapisanymi na czerpanym papierze najprawdziwszym piórem.

Teraz pozostaje tylko czekać na gości, którzy ochoczo wejdą w świat miłości i czarów!

Suknia: meLove

Garnitur: Trend

Miejsce: Pod Skrzydłami Anioła

Kwiaty: Zielone Pojęcie

Dekoracje: Warto 

Wedding Planner: WeddingAngels

Pomoc: Luna Events

Makijaż: Kamila Czech

Candy bar: Blueberry 

Buty: Mywish

Papeteria: Stalówką pisane

Ozdoby do włosów: Tulia

 

Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

Najnowsze wpisy

wasze historie

Read More
śledź mnie