NAJCIEKAWSZE MIEJSCA NA SESJĘ PLENEROWĄ

Od czego zaczyna się każda dobra historia? Od ciekawych bohaterów, relacji między nimi i od określenia tła, w którym rozgrywa się opowieść. Tak jest nie tylko w książkach czy filmach, ale również w fotografii ślubnej. Bohaterów już mamy, miłość również – pozostaje nam znaleźć idealne miejsce. Jakie plenerowe lokalizacje uważam za najbardziej trafione? Posłuchajcie!

NATURA GÓRĄ !

Jest takie miejsce, w którym dosłownie rozkwitacie, a otoczenie dopełnia opowieści o Waszych uczuciach w najbardziej trafiony, wrażliwy i magiczny sposób. To… łono natury, które oferuje coś więcej, niż tylko ładne widoki. Dlaczego w pracy fotografa cenię sobie plenery? Przede wszystkim trudno porównywać efekt otrzymany za pomocą nawet najlepszych studyjnych lamp z naturalnym oświetleniem.

Planując sesję kobiecą, ślubną czy miłosną, zawsze staram się wybierać takie momenty w ciągu dnia, które najefektywniej wydobywają urok wybranej przez nas wspólnie lokalizacji.

Romantyczny świt na polu kukurydzy, nasycone promienie zachodzącego słońca na Pustyni Błędowskiej, a może akwarelowe światło po deszczu na przystani nadwodnej?

Wszystko zależy od pomysłu na zdjęcia i od tego… co pasuje do Was. Przyroda to dobre tło dla sesji również z wielu innych względów: jest najprzyjemniejsza w odbiorze, świetnie pasuje do każdej stylizacji, a przede wszystkim „działa” dyskretnie. Co to znaczy? Że na zdjęciach to Wy jesteście najważniejsi, nie scenografia czy przytłaczające elementy architektury.

Miejsc, które pasują do zdjęć szukasz na każdym spacerze czy podczas wycieczek. Mogę zabrać Was do pobliskiej stadniny koni, na pole maków, w okolice Jaskini Głębokiej czy do parku w Chorzowie, ale czasem wystarczy sad za domem sąsiadów, szklarnia babci czy opleciony efektownym bluszczem mur. Przyroda nie potrzebuje wiele!

Lista proponowanych miejsc na sesje naturalne:

Lawendowe pole - Pole makowe - Alpakarnia - Pole kukurydzy - Mury z bluszczem - Stadnina koni - Beskidy - Góra Birów - Pogoria - Okolice jaskini głębokiej (las + skaly) - Sad - Przystań Przeczyce - Pustynia Błędowska + las - Piaskownia Ogrodzieniec - Park w Chorzowie

_____________

BRZYDKIE TO NOWE PIĘKNE

A co, gdyby tak zapomnieć o wystawnych salach, kosztownej scenografii, o pełnych przepychu wnętrzach apartamentów? Okazuje się, że najpiękniejsze, najbardziej efektowne tła często stanowią miejsca, które omijacie każdego dnia i w których nigdy nie zauważyliście nic ciekawego. Pozwólcie sobie przystanąć i popatrzeć oczami fotografa na malownicze, nadgryzione zębem czasu szklarnie, modernistyczne budynki sprzed kilku dekad czy ruiny dworków, a nawet nieczynne fabryki bądź stare dworce (na przykład ten w Katowicach!). Zapuśćmy się wspólnie w zakamarki katowickiego Spodka, zajrzyjmy do ogrodu Waszej babci, gdzie między krzewami ukryta jest stara jak świat, baśniowa altana. To propozycja przede wszystkim dla miłośników estetyki alternatywnej i boho.

 

Jeśli szukacie miejsca, w którym będziecie czuć się sobą, które będzie pasowało do stylizacji vintage i nie sprawi, że na własnych zdjęciach będziecie wyglądali jak bohaterowie nieswojej bajki, wybierzcie ze mną lokalizacje, które tylko na pierwszy rzut oka wydają się nieatrakcyjne. W końcu to, co wczoraj wydawało się brzydkie i stare, dziś święci triumfy – wiedzą o tym nie tylko fotografowie, ale też projektanci wnętrz, malarze i designerzy!

Lista proponowanych miejsc na sesje w alternatywnym stylu:

Nikiszowiec - Stary dworzec Katowice  - Pałac zagłębia Dąbrowa Górnicza - Stodoła lub szklarnia  - Klimatyczny mural - Spodek - Cmentarzysko pociągów - Fabryka porcelany

_______________

PAŁACE Z CHARAKTEREM I INNE CIEKAWE MIEJSCA

Nie wybierajcie obleganych miejsc, tylko dlatego, że są popularne. Wasze koleżanki z zachwytem pokazują wszystkim zdjęcia ślubne robione na Zamku w Mosznej, na rynku w Krakowie czy na Zamku Ogrodzieniec? Wy idźcie własną drogą, nie kopiujcie "tego co wszyscy", chętnie będę Wam w tym towarzyszyć. 

Poszukajmy wspólnie miejsca z charakterem. Jeśli zamek, to tylko taki, w którym możecie być książęcą parą na własnych zasadach. Pałac Dietla czy eklektyczny, zjawiskowy pałac Schoena w Sosnowcu to znakomity wybór, jeśli chcecie podkreślić swoją indywidualność. A może zapomnijcie o oczywistym romantyzmie i na przekór rutynie ślubnych reportaży zdecydujcie się na aeroklub w Częstochowie czy katowickie Rondo Sztuki? Wasze ślubne zdjęcia tylko na tym zyskają!

Sesje miłosne, rodzinne czy kobiece też zaplanujmy w miejscu nietuzinkowym, innym niż wszystkie. Zamiast banalnych lokalizacji wybierzmy gliwicką palmiarnię, klimatyczne bistro czy pizzerię, której proste, a przy tym przytulne wnętrze sprzyja wszystkim odcieniom Waszych osobowości, jakie chcemy oddać na fotografiach.

Lista pozostałych proponowanych miejsc na sesję:

Palmiarnia Gliwice - Nospr - Rondo sztuki - Pałac Dietla - Pałac Schoena z zewnątrz plus park  - Pałac złoty potok - Hotel Fajkier - Bistro mojego brata - Chicago Zawiercie -  Las Zawiercie -  Pukawka Zawiercie - Pałac czarny las - Aeroklub Częstochowa

_________________

CZEGO UNIKAĆ I O CZYM PAMIĘTAĆ, WYBIERAJĄC MIEJSCE NA SESJĘ?

Bohaterom swoich zdjęć do znudzenia powtarzam: bądźcie sobą. To Wy bierzecie ślub, to Wy chcecie zatrzymać w kadrach historię swojej miłości. Skoro Wasze uczucia trudno porównać do relacji kogokolwiek innego, nie powielajcie cudzych pomysłów. Wybierając lokalizację do reportażu czy sesji, kierujcie się własnymi preferencjami estetycznymi i swoją intuicją. Wiecie, czy suknia w typie księżniczki, wzorzysta mucha retro albo Rolls-Royce pod kościołem nie są w Waszym stylu, prawda? Tak samo podejdźcie do decyzji w kwestii tła czy scenografii. Nie róbcie niczego na siłę, tylko po to, żeby było efektownie. To Wasza miłość opowie najpiękniejszą historię – anturaż to bohater drugiego planu!

Jeśli macie wątpliwości, czy wybór wymyślonej przez Was lokalizacji jest dobrym pomysłem, przedyskutujmy go wspólnie. Sprawmy, żebyście na sesji czuli się najbardziej komfortowo, a zdjęcia najskuteczniej oddawały Wasze charaktery i estetykę, pozostając spójne ze stylizacją i koncepcją wesela.